X
کودکان نباید به اسباب‌بازی‌های موجود در مطب پزشکان دست بزنند!

کودکان نباید به اسباب‌بازی‌های موجود در مطب پزشکان دست بزنند!

کودکان نباید به اسباب‌بازی‌های موجود در مطب پزشکان دست بزنند!
بازدید : 3


گروه متخصصان اطفال، دستورالعمل‌های پیشگیری از عفونت را برای مطب‌های پزشکی بروز می‌کند. اجازه ندهید کودک‌تان در مطب پزشک به عروسک‌های پرشده با فوم دست بزند و هنگامی که فرزندتان نوبت پزشک دارد، اسباب‌بازی‌های خودش را همراه بیاورید. ...

خطر جدی برای کودکانی که به اسباب بازی های مطب ها دست میزنند !

این یکی از نکات موجود در دستورالعمل‌های بروزشده‌ی آکادمی پزشکی اطفال آمریکا (AAP) برای جلوگیری از گسترش میکروب در مطب‌های پزشکان است.

این دستورالعمل می‌گوید که اتاق‌های انتظار مطب پزشکان نباید اسباب‌بازی‌های مخملی داشته باشند، چون آنها معدن میکروب هستند و تمیز کردن‌شان نیز دشوار است.در عوض والدین باید اسباب‌بازی‌های کودکان‌شان را از منزل به همراه بیاورند.

به گفته‌ی این آکادمی، کنترل عفونت در مطب‌های پزشکان یا سایر مراکز درمانی سرپایی باید به اندازه‌ی بیمارستان‌ها، سخت‌گیرانه و دقیق باشد. رعایت اصول عطسه و سرفه کردن و بهداشت دست از اقدامات کلیدی برای جلوگیری از عفونت است. AAP توصیه می‌کند پزشکان اطفال باید تصاویری به دیوار وصل کنند که به افراد یادآوری می‌کند در هنگام عطسه یا سرفه کردن بجای دست‌ها، بینی و دهان‌شان را با آرنج بپوشانند و دستمال‌های کاغذی آلوده را داخل سطل آشغال بیندازند.

همچنین اتاق‌های انتظار مطب‌ها باید دارای ضدعفونی‌کننده‌های بر پایه‌ی الکل و ماسک باشد.

این گروه، واکسیناسیون سالانه‌ی آنفولانزا را برای کارکنان مطب پزشکان توصیه می‌کند. همچنین کارکنان مطب باید مدارکی مبنی بر مصونیت با ایمن‌سازی در مقابل سایر عفونت‌های قابل پیشگیری با واکسن از جمله سیاه‌سرفه، سرخک، اوریون، سرخچه، آبله‌مرغان و هپاتیت ب ارائه دهند.

این آکادمی اضافه کرد که برای بیماران مبتلا به فیبروز کیستیک باید اقدامات احتیاطی ویژه‌ای انجام شود. از آنجا که ریه‌های آنها نسبت به عفونت‌های باکتریایی مقاوم به دارو، بسیار آسیب‌پذیر است، آنها باید مستقیما به اتاق معاینه راهنمایی شوند و در اتاق انتظار نمانند.

این دستورالعمل‌ها بصورت آنلاین در ۲۳ اکتبر در مجله طب اطفال منتشر شد.

 

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

نظرات
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :

 کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید