X
سیگار کشیدن بازیگران

سیگار کشیدن بازیگران

سیگار کشیدن بازیگران
بازدید : 7


در تمام دنیا ، سیگار کشیدن بازیگران عادی ست و آنها امتیازاتی مثل جذابیت ، کسب آرامش ، تمرکز ، لذت برابر با چای ، استراحت بعد از ناهار چرب ، یا حتی عادت کردن به آن را از دلایل رها نکردن سیگار خوانده اند . ...

 مایکل داگلاس

سیگار کشیدن بازیگران و خطر سرطان حنجره

ماجرا از تابستانی گرم آغاز شد . زمانی که مایکل داگلاس هنرپیشه ی مشهور و برنده ی جوایز اسکار و گلدن گلوب از خواب برخاست و دردی در گلویش احساس کرد که با نوشیدن چای سبز از میان رفت . او با همسرش کاترین زتا جونز به محل فیلمبرداری حرکت کردند . هنگام ایفای نقش ، دوباره دردگلو آزارش داد و او مجبور شد به پزشک مراجعه کند .

پزشکان مختلف او را معاینه کردند و دریافتند توده ای سرطانی انتهای زبانش قرار دارد . آنها به سرعت مراحل درمانی را آغاز کردند تا از گسترش سرطان حنجره جلوگیری کنند . ماه بعد ، داگلاس در برنامه ای تلویزیونی اعلام کرد به سرطان حنجره مبتلاست و چند بار پرتو درمانی شده است .

پزشکان بیمارستان دانشگاه جان هاپکینز که درمان سرطان داگلاس را برعهده داشتند ، اعلام کردند با توجه به نوع و عدم گسترش توده سرطانی ، روش های درمانی و عدم مصرف دخانیات این هنرپیشه ، امیدوارند داگلاس سلامت خود را به زودی به دست آورد . اما مایکل داگلاس نه تنها سیگار را ترک نکرد بلکه از ماری جوانا نیز استفاده نمود و نگرانی و اضطراب را برای خانواده اش به ارمغان آورد .

 

شما ترجمه ی مصاحبه پروفسور ایل کنون ، سرطان شناس برجسته را با سرپرست گروه درمانی مایکل داگلاس ، در مجله سلامتی راستینه می خوانید :

سیگار کشیدن

پروفسور ، نظرتان درباره سیگار کشیدن بازیگران و سرطان حنجره چیست ؟

همیشه متاسف و حیرت زده ام . بازیگران بزرگی مثل مایکل ، قدر خود را نمی دانند و زمانی که باید دخانیات را از زندگی شان حذف نمایند تا توده ی سرطانی احیا نشود ، با مصرف دوباره ی سیگار ، آن را گسترش می دهند .

 

سرطان حنجره

افراد سیگاری مبتلا به سرطان چه باید بکنند ؟

نیکوتین ماده ای است که مغز را تحریک می کند . اگر این ماده به مغز نرسد ، فرد مصرف کننده به سردرد ، کج خلقی و زود رنجی ، خارش بدن و اشکال در تمرکز و اشتها مبتلا می شود . بهترین راه برای ترک سیگار در افراد مبتلا به سرطان ، کمک گرفتن از روانشناس است .

 

تاثیر خانواده در ترک سیگار

خانواده در ترک سیگار مبتلایان به سرطان نقشی دارند ؟

آنها می توانند انگیزه مبتلایان را به ترک سیگار افزایش دهند تا گسترش بیماری متوقف شود .

 

داروهایی برای ترک سیگار

مهمترین داروهایی که به ترک سیگار کمک می کنند کدامند ؟

پزشکان داروهای بوپروپیون ووارنسیلین را برای کمک به ترک سیگار در بیشتر بیماران مبتلا به سرطان تجویز می کنند . این داروها عوارض جانبی کمتری دارند اما بخشی از روند درمان هستند ، روحیه ی فرد بیمار را افزایش می دهند و اجرای توصیه ی پزشکان مبارزه با سرطان را تکمیل می کنند .
بسیاری از بیماران ، به توصیه ی پزشکان در مورد اضافه وزن در سنین بالا ، ترک سیگار و الکل کم توجهند و از همین رو جان خود را از دست می دهند .

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

نظرات
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :

 کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید