X
افسردگی ناشناخته در بیماران مبتلا به سرطان

افسردگی ناشناخته در بیماران مبتلا به سرطان

افسردگی ناشناخته در بیماران مبتلا به سرطان
بازدید : 10


به گفته محققان، غربالگری سلامت روانی در شروع و در طول درمان سرطان حیاتی است. مطالعه ای جدید نشان می دهد که افسردگی در افراد مبتلا به سرطان، رایج است، هر چند اغلب نادیده گرفته می شود. ...

افسردگی بیماران سرطانی

محققان افسردگی را در ۴۰۰ بیمار تحت درمان برای سرطان در سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ در مرکز سرطان دانشگاهی در نیوآرک، نیج، مورد بررسی قرار دادند. سن بیماران بین ۲۰ تا ۸۶ سال با میانگین سن ۵۵ سال بود.

افسردگی در ۴۰ درصد بیماران یافت شد و محققان دریافتند که ۳ مورد از ۴ بیمار هرگز برای افسردگی تشخیص داده نشده بودند یا درمان نشده بودند.

این مطالعه در نشست سالانه انجمن انکولوژی رادیویی آمریکا در سن دیگو ارائه شد. یافته های ارائه شده در این این جلسات معمولا تا زمانی که در مجله ای با بررسی دقیق، منتشر شوند به عنوان یافته های مقدماتی تلقی میشوند.

نویسنده این مطالعه، دکتر جیسون دوموگاوئر، دانشجوی دانشکده پزشکی نیوجرسی دانشگاه راتگرز، در نیوآرک گفت: “میزان شیوع افسردگی در میان بیماران سرطانی همچنان بالا است، به ویژه افرادی که در مرکز سرطان شهری تحت درمان هستند و همچنین زنان یا از افرادی که به خاطر بیماری خود ناتوان هستند”.

او گفت: “چیزی که مایه هراس است، این است که افسردگی در اکثر این بیمارها هنوز تشخیص داده نشده و درمان نشده است، که نشان دهنده شکاف مهمی در مراقبت های سرطان و فرصتی برای بهبود نتایج بیماران است.”

به گفته موسسه ملی سرطان ایالات متحده، بین ۱۵ تا ۲۵ درصد از بیماران مبتلا به سرطان دارای افسردگی هستند که دو تا سه برابر بیشتر از جمعیت عمومی ایالات متحده است.

دوموگاوئر گفت: تشخیص و درمان کلیدی هستند.

وی گفت: “یافته های ما نشان دهنده نیازی آشکار برای اقداماتی از جمله غربالگری افسردگی در مراجعات اولیه و دائمی بیمار، شروع درمان های روان شناختی برای بیماران شناسایی شده و افزایش همکاری با ارائه دهندگان خدمات بهداشت روانی در مراکز درمانی سرطان هستند.”

دوموگاوئر گفت: “این تلاش ها برای بیماران در مراکز شهری، زنان، و افرادی که به دلیل بیماری خود قادر به انجام کار نیستند، بسیار مهم هستند.”

مقاله مرتبط : ۸ راهکار برای کنار آمدن با بیماری

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

نظرات
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :

 کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید