X
آب آشامیدنی شما تا چه حد سالم است؟

آب آشامیدنی شما تا چه حد سالم است؟

آب آشامیدنی شما تا چه حد سالم است؟
بازدید : 11


طبق مطالعه انجام شده، کدر بودن آب حتی به میزان “قابل قبول” می تواند باعث مشکلات شکمی شود. یک بررسی جدید تحقیقاتی نشان میدهد، حتی اگر مقامات بهداشت محلی می گویند که آب آشامیدنی شما بی خطر است، آب آشامیدنی گل آلود و کدر ممکن است باعث ایجاد استفراغ و اسهال شود. ...

آب آشامیدنی

آب آشامیدنی سالم

محققان مطالعاتی كه ارتباط بین تیرگی و یا گل آلودگی آب و مشكلات شکم را نشان میدهند، مورد بررسی قرار دادند.

محقق Anneclaire De Roos گفت: “بیش از ۱۰ مطالعه بین کدر بودن آب و بروز بیماری های گوارشی حاد را ارتباطی پیدا کردند. ”

De Roos ، مدرس دانشکده بهداشت Dornsife دانشگاه درِکسل در فیلادلفیا، گفت: این نتایج نشان می دهند که خوردن آب آشامیدنی عامل تعدادی از بیماری های گوارشی حاد در مناطق و دوره های زمانی مورد مطالعه بوده است.

وی در نشریه دانشگاهی گفت: در حالی که این مطالعه رابطه بالا را مشخص نمی کند، توضیح روشن دیگری برای الگوهای روابط دیده شده در این مطالعات وجود ندارد.

میکروب های آب شیرین مانند نورو ویروس، ژیاردیا و کریپتوسپوریدیم می توانند موجب بیماری های دستگاه گوارش شوند. محققان برآورد میکنند که سیستم های آب ممکن است بیش از ۱۶ میلیون مورد ناراحتی معده ایجاد کنند.

به گفته محققان، کدر بودن آب ناشی از ذرات غیرحلال است، یا می تواند نشانه ای از رواناب حاوی نه تنها رسوب، بلکه میکروب های مضر نیز باشد.

De Roos در این بررسی گفت: “ارتباط بین کدر بودن آب و بیماری های گوارشی حاد در شهرهایی با سطوح کدری و گل آلودگی نسبتا بالا، اغلب در منابع آب آشامیدنی غیر فیلتر شده یافت شده است.”

این مسئله جای تعجب ندارد. با این حال، “نتایجی که با عقلانیت تناقض دارند، ارتباط بین کدری و بیماری حاد دستگاه گوارش است که در سطوح پایین کدر بودن آب دیده می شود، یعنی سطوح پایین تر از حد قانونی”.

De Roos گفت: تحقیقات آینده باید بر روی اینکه چگونه کدر بودن آب منجر به بیماری میشود و همچنین چگونه ضد عفونی آب این خطر را تحت تاثیر قرار میدهد، تمرکز کنند.

این مطالعه در ماههای اخیر در زمینه بهداشت محیط منتشر شده است.

مقاله مرتبط : در آب چه چیزهایی وجود دارد؟

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

نظرات
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :

 کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید